• 1401/08/12 - 09:28
  • - تعداد بازدید: 190
  • - تعداد بازدیدکننده: 173
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Zg
مسکن ملی در کردستان شتاب می گیرد

مسکن ملی در کردستان شتاب می گیرد: اختصاص 1200 میلیارد تومان به حوزه راه های کردستان

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، الیاسی در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی کردستان که با حضور اعضای شورای شهر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: برای موفقیت هرچه بیشتر در اجرای طرح نهضت ملی چالش‌ های فراروی این طرح را در استان بررسی کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین چالش‌ ها فراروی مسکن ملی در برخی از شهرهای استان کمبود زمین است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان تصریح کرد: برنامه دولت در حوزه مسکن ملی اجرای این طرح با میانگین ۵۰ نفر در هکتار است که با توجه به سهم اختصاص یافته به کردستان برای تحقق این مهم نیاز به ۳ هزار هکتار تملک زمین داریم که با توجه به شرایط توپوگرافی ممکن نیست.
وی با بیان اینکه در شهرهای بزرگ امکان کار گروهی به دلیل بالا بودن قیمت زمین وجود ندارد، عنوان کرد: ساخت طبقات با توجه به بالا بودن قیمت زمین توجیه پذیر نیست.
وی عنوان کرد: با توجه به حذف قیمت زمین در مسکن ملی و رفع چالش‌ هاییکه در این حوزه وجود دارد، طی یک ماه آینده رشد قابل توجهی در اجرای طرح مسکن ملی خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: با توجه به کمبود زمین در شهر سنندج و برخی شهرهای دیگر استان معتقد به افزایش طبقات هستیم.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه دنبال نظم دهی به طرح‌ های تفصیلی در شهر هستیم، گفت: توسعه راه‌ های استان در سفر رئیس جمهور به صورت ویژه دیده شد و یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به این حوزه اختصاص داده شده است.
وی در پایان ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده از سوی شهرداری سنندج گفت: حوزه عمران شهرداری سنندج یکی از پاکترین و فعالترین نیروها هستند ما خود را به کمک همه جانبه به شهرداری وظیفه مند می‌ دانیم.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,مناقصه و مزایده,مناقصه,مزایده
  • کد خبر : 16
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تنظیمات قالب