• ساعت : ۱۳:۴۲:۲۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ 
  • تعداد بازدید : 276
  • کد خبر : ۶۳۲۲
رئیس دانشگاه کردستان:
شهرداری سنندج بین دستگاه‌ها بیشترین میزان همكاری را با دانشگاه كردستان داشته است

رئیس دانشگاه کردستان گفت: شهرداری سنندج بین دستگاه‌ها بیشترین میزان همکاری را با دانشگاه کردستان داشته است.

به گزارش ارتباطات وامور بین الملل  شهرداری سنندج، مراسم جشن پلاک کوبی درختان معابر اصلی برگزار شد.

 رئیس دانشگاه کردستان اظهار کرد: هیچ ارگانی به اندازه شورا و شهرداری شهر سنندج  پشتیبان دانشگاه کردستان نبوده که این حمایت قابل تقدیر است.

دکتر رجمت صادقی خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای شهر سنندج حمایت‌های خوبی از دانشگاه کردستان داشته‌اند که امیدواریم بتوانیم پاسخگوی این اعتماد و پشتیبانی‌ها باشیم.

وی اظهار کرد: یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه‌ها جدای از آموزش پژوهش و کارآفرینی بحث مسئولیت اجتماعی است.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید تحت تاثیر مسائل اجتماعی در محیط خود قرار بگیرند و بر اجتماع نیز تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه انجام کارهای علمی مهم‌ترین رسالت دانشگاه‌ها است، اظهار کرد: در این راستا برای دانشجویان پروژه‌های علمی تعریف می‌شود و چه خوب است این پروژه‌ها را به سمت و سویی که منجر به مدیریت مناسب شهری شود، هدایت کنیم.

وی اضافه کرد: هرچه دانشگاه‌هایی در مسئولیت‌های اجتماعی بیشتر نقش داشته باشند در رنکینگ‌های جهانی ارتقا پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه هیچ منطقه پیش نمی‌افتد مگر اینکه دانشگاه خوبی در کنارش باشد، عنوان کرد: هرجا توسعه‌ای شکل گرفته مطمنن دانشگاه موتور محرکه آن رویداد بوده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه کردستان با تمام امکانات، جمعیت 400 نفری هیئت علمی و 11 هزار دانشجو دست یاری به سمت همه دستگاه‌ها و بخش‌ها دراز و آمادگی هرگونه همکاری است.

وی اظهار کرد: سعی کرده‌ایم بخشی از پژوهش‌ها و تحقیقات و کارها را به سمت نیازهای اجتماعی هدایت و به نوعی نقش خود را در فرآیند توسعه همه جانبه ایفا کنیم.

وی افزود: در برنامه‌های متعدد مانند کنگره مشاهیر کرد و غیره دانشگاه کردستان در حد توان مشارکت و در حال حاضر نیز تفاهم‌نامه‌ای با شورا و شهرداری سنندج با هدف همکاری‌های بیشتر انعقاد کرده‌ایم.

وی با تبریک معرفی شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان افزود: اگر سنندج به شهر خلاق موسیقی تبدیل شده این نقطه آغازی است و باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا بتوانیم از این اتفاق بزرگ بیشترین بهره را به نفع مردم شهر و کل استان داشته باشد.

وی در مورد اجرای طرح ممیزی درختان در شهر سنندج هم خاطرنشان کرد: این اقدام طرح ارزشمندی است که به همت شهرداری سنندج و با کمک دانشگاه کردستان انجام و امیدواریم در فرایند کار شاهد پلاک‌کوبی کل درختان سطح شهر باشیم.

وی افزود:‌ در حال حاضر 17 هزار اصله درخت در دانشگاه کردستان وجود دارد و توسعه فضای سبز در دانشگاه را در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گفته وی، چندین کارگاه برای کارشناسان، بهره‌برداران و غیره فضای سبز توسط اساتید دانشگاه کردستان برگزار شده است.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.8.0
    V5.3.8.0