• ساعت : ۱۰:۳۰:۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ 
شهردار سنندج خبر داد
حمایت شهرداری سنندج از توسعه ورزش محلات/ ارتقای سرانه فضاهای ورزشی در بافت های ناكارآمد
شهردار سنندج گفت: شهرداری در حوزه حمایت از ورزش می تواند در 2 بخش ورزش قهرمانی و محلات ایفای نقش کند و با توجه به هزینه‌بر بودن بخش قهرمانی و قهرمان پروری، تمرکز اصلی ما حمایت از توسعه ورزش محلات است.
به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، سیدانور رشیدی در مراسم تجلیل از باشگاه زارع باتری سنندج حامی تیم فوتبال بانوان استان کردستان، اظهار کرد: همواره بر این باور هستم که شهر را باید همه جانبه دید و برای تمام زوایای آن برنامه داشت.
وی با تاکید براینکه کشور ما امروز درگیر مشکلات اقتصادی و تحریم‌های همه جانبه از سوی دشمنان است، افزود: در شرایط اقتصادی امروز باید سعی کنیم با اولویت بندی درست از اعتبارات اندک موجود بهترین بهره مندی را در مسیر خدمت رسانی به مردم داشته باشیم.
شهردار سنندج افزود: فشار اقتصادی ناشی از تحریم ها و پایین آمدن قدرت خرید مردم موجب کاهش درآمد شهرداری شده است، اما با وجود تمام این مشکلات از بهمن ماه سال گذشته تا به امروز حقوق پرسنل کاملا بروز و مشکلاتی که در گذشته در این زمینه وجود داشت را پایان بخشیدیم.
رشیدی با بیان اینکه شهر از دیدگاه ما موجود زنده ای است و تنها به مسایل عمرانی و اقتصادی خلاصه نمی شود، گفت: مسئولیت اجتماعی و فرهنگی از جمله امور بسیار مهمی است که به صورت ویژه در این دوره از مدیریت شهرداری دیده شده است.
وی از برنامه و سرمایه به عنوان دو مولفه مهم در توزیع عادلانه خدمات در شهر نام برد و گفت: هر شهر زوایا و جوانب بسیاری دارد و باید برای آنها برنامه و سرمایه داشته باشیم.
شهردار سنندج توجه به ورزش را راهکار مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دانست و تصریح کرد: اگرچه شهرداری مسولیت مستقیمی در حوزه ورزش ندارد و این حوزه متولی خاص خود را دارد، اما حمایت از ورزش را وظیفه اجتماعی خود می دانیم.
رشیدی اضافه کرد: شهرداری در حوزه حمایت از ورزش می تواند در 2 بخش ورزش قهرمانی و محلات ایفای نقش کند، با توجه به هزینه‌بر بودن بخش قهرمانی و قهرمان پروری، تمرکز اصلی ما حمایت از بخش ورزش محلات است.
وی گفت: در دهه 50 و 60 حدود 12 نت 15 تیم فوتبال در شهر سنندج فعالیت می کردند، اما این ظرفیت بنا به دلایل مختلف از بین رفته که باید آسیب شناسی های لازم در این خصوص صورت بگیرد.
وی توسعه سرانه فضای سبز و فضاهای ورزشی در محلات به ویژه در بافت فرسوده و ناکارآمد را ضروری دانست و گفت: بیش از 50 درصد از جمعیت شهر سنندج در بافت ناکارآمد و فرسوده ساکن هستند که متاسفانه در حوزه سرانه فضای سبز و فضاهای ورزشی در گذشته کوچترین توجهی به آنها صورت نگرفته است.
به گفته شهردار سنندج، سرانه فضاهای عمومی در اکثر محلات قدیمی شهر سنندج کم است تلاش ما ارتقای سرانه فضای سبز به منظور خدمت رسانی عادلانه به شهروندان ساکن در این نقاط است.
رشیدی افزود: در همین راستا دستورات لازم را برای راه اندازی گذرگاه ورزش در پارک شهدا به متولی این حوزه داده ایم.
وی خطاب به حامیان وروزش و ورزشکاران حاضر در این نشست، گفت: با وجود تمام تنگناهای اقتصادی حمایت از ورزش و ورزشکاران را وظیفه خود می دانیم و هر آنچه در توان و بضاعت داشته باشیم در این خصوص دریغ نخواهیم کرد.
وی بر ورود بخش خصوصی به ویژه واحدهای تولیدی بزرگ برای حمایت از ورزش های قهرمانی در شهر سنندج تاکید کرد و اظهار کرد: واحدهای تولیدی مانند پتروشیمی و لاستیک بارز باید دین خود را به ورزش استان و خاصتا ورزشکاران حرفه ای شهر سنندج ادا کنند.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0