• ساعت : ۱۱:۳۴:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ 
تماس بیش از 1533 شهروند سنندجی با سامانه 137 / اعتماد عمومی بزرگ ترین سرمایه مدیریت شهری
مدیر بازرسی و حسابرسی داخلی شهرداری سنندج گفت: بیش از یك هزار و 533 نفر از شهروندان سنندجی از ابتدای سالجاری تا كنون با سامانه ۱۳۷ شهرداری سنندج تماس گرفته اند.
به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج ، اسعد فرهادی، تقویت راههای ارتباطی شهروندان با شهرداری و اعمال نظر آنها را  در رفع مشکلات شهری را مهم ارزیابی کرد و گفت: براساس اعلام سیاست های کاری شهردار سنندج تحقق این مهم یکی از سیاست های کاری این دوره مدیریت شهری بوده است.
وی با اشاره به  ثبت بیش از یک هزار و 533 تماس تلفنی شهروندان سنندجی از ابتدای امسال تا کنون در سامانه ۱۳۷ شهرداری سنندج   گفت: این میزان تماس در این مدت مهر تاییدی بر اعتماد شهروندان به این سامانه  وباور داشتن به اعمال نظر آنها در مدیریت شهری است.
به گفته وی، در 6 ماهه سال گذشته بیش از 7 هزار تماس تلفنی از سوی شهروندان با سامانه 137 گرفته شده است.
مدیر بازرسی و حسابرسی داخلی شهرداری سنندج بیان کرد: این میزان تماس با سامانه ۱۳۷در کنار ارسال پیام ها و تماس های  مختلف به تمامی حوزه های شهرداری  بسیار قابل تامل بوده است.
وی عنوان کرد: تماس های حاصله بیشتر در زمینه  انتقاد و شکایت، آسفالت، درب منهول، جمع آوری سگ های بلاصاحب،  سدمعبر وانت های میوه فروشی و... بوده است.
وی خاطرنشان کرد: بیش از 460 مورد مکاتبه شهروندان و دیگر دستگاه های نظارتی از جمله فرمانداری، دفتر امور شهری و شوراها، دفتر فنی، مدیریت بازرسی استانداری و ...ارجاعی به مدیریت بازرسی و حسابرسی شهرداری بوده که ضمن بازدید باهمکاری مدیران مناطق، سازمان ها مورد بررسی قرار گرفته است.
فرهادی بر ضرورت اطلاع رسانی بیشتر به شهروندان در خصوص تماس با سامانه ۱۳۷  تاکید کرد و گفت: ارتقا  نرم افزارهای  این سامانه و توجه هرچه بیشتر مدیران شهرداری به عملیاتی نمودن در خواست شهروندان ضروری است.
وی اظهار داشت: ثبت تمامی تماس های شهروندان با سامانه  ۱۳۷ از سوی کاربران بصورت مستقیم  ویا ضبط و ذخیره پیام های آنها از سوی سامانه و ارجاع به مدیران مناطق و سازمان‌های تابعه و پیگری آن برای تحقق همواره مورد توجه بوده  وهست.
مدیر بازرسی و حسابرسی داخلی شهرداری سنندج سطح شکایات و درخواست شهروندان را در ارتباط با سامانه ۱۳۷ در سه سطح کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خواند و افزود: تعداد بیشتر این پیام ها و درخواست ها مانند برداشت زباله ای در یک محله باید در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ داده شود.
وی از ثبت 800 نامه درخواست به ریاست جمهوری و ارجاعیه سامانه سامد به شهرداری سنندج خبرداد و گفت: بیش از 150 درخواست و نامه از سامانه سازمان بازرسی داشته ایم که بیشترین مورد آن در حوزه تخلفات ساختمانی بوده است.
فرهادی با بیان اینکه رفع حفاری هایی که موجب سختی در تردد شهروندان به عنوان برنامه های میان مدت باید در طول  یک هفته باید رفع شود، گفت: ایجاد فضای سبز در محله ای ویا آسفالت معابر از پیشنهادات و انتقاداتی است که رفع آن نیازمند زمان و برنامه ریزی بیشتری است و باید در برنامه ریزی چند ماهه شهرداری قرار می گیرد.
وی توجه به پیشنهادات و انتقادات شهروندان را برای رفع مسائل و مشکلات مدیریت شهری  را از اولویت های کاری خود خواند و افزود:  مجموعه ی شهرداری با برنامه ریزی بیشتر برای توسعه شهر و رفع مشکلات شهری وجلب اعتمادعمومی تلاش می کنند ومدیریت بازرسی با همکاری معاونین و مدیران مناطق پیگیر تحقق این مهم است
مدیر بازرسی و حسابرسی داخلی شهرداری سنندج اعتماد عمومی را بزرگ ترین سرمایه  مدیریت شهری خواند و عنوان کرد: در مدیریت شهری، آن چیزی که مد نظر ما است، بازسازی این اعتماد است.
فرهادی عنوان کرد:بخش خدماتی شهرداری، به خصوص پل ارتباطی سامانه 137 با مردم می تواند نقش بسیار مهمی در این زمینه داشته باشد.
به گفته وی، مدیریت بازرسی و حسابرسی علاوه بر فعالیت های درون سازمانی، نظارت و بازدید ها مدام پیگیر نامه های سامانه سامد و سامانه بازرسی ارجاعی به شهرداری است.
وی در پایان بر تعامل دو سویه بین دریافت پیام ها و انتقال آن به مدیریت اجرایی شهرداری و همچنین اجرای دستورالعمل ها و وظایف ذاتی مدیریت شهری تاکید کرد و اظهار داشت: هر میزان با روی خوش و اخلاق خوب و نیکو پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشیم در احیاء این اعتماد عمومی موفق تر خواهیم بود.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0