• 1401/11/04 - 12:25
  • - تعداد بازدید: 13
  • - تعداد بازدیدکننده: 12
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZU
رئیس دانشگاه کردستان:

اعلام آمادگی دانشگاه کردستان برای رفع چالش های مدیریت شهری/ گام بلند شهرداری سنندج در اجرای پروژه‌های کلان شهری

رئیس دانشگاه کردستان گفت: در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری و رفع چالش‌ها به آمادگی کمک به مجموعه مدیریت شهری را داریم.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، حامد قادرزاده در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر سنندج، اظهار کرد: شهرداری به عنوان نهادی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیست‌محیطی پیشانی نظام بوده و عملکرد این نهاد نقش بسزایی در افزایش سطح رضایتمندی اجتماعی شهروندان دارد.

وی تعریف بسته سیاستی برای مدیریت شهر سنندج را ضروری خواند و گفت: راهبردهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای رفع مشکلات مختلف شهر به ویژه موضوع ترافیک، متدکیان و غیره تدوین شود.

رئیس دانشگاه کردستان  افزود: برنامه‌ریزی های مدیریت شهری باید با توجه به نیاز جامعه صورت بگیرد، و در مقطعی که دیگر نیاز به استمرار آن برنامه نداریم به راحتی حذف شود و برنامه جایگزین به اقتضای زمان و شرایط داشته باشیم.

قادرزاده در ادامه با بیان اینکه منتخب مردم و منتخب شورا بودن از ویژگی های فعلی شهردار سنندج است، گفت: این مهم رسالت و مسئولیت شهردار را در پاسخگویی به مطالبات به حق مردم سنگین تر کرده است.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی برای اجرای چندین پروژه کلان در حوزه ترافیک در این دوره از مدیریت شهرداری سنندج نشان از نگاه کلان به رفع مشکلات شهری دارد و قطعا اجرای این پروژه ها کمک شایانی به رفع ترافیک و ساماندهی ورودی های مرکز استان خواهد داشت.

رئیس دانشگاه کردستان با تاکید براینکه ساماندهی ورودی شهر به عنوان یک نیاز اصلی از دغدغه های اصلی مدیریت کلان استان بوده گفت: با توجه به توسعه چشمگیر شهر به لحاظ جمعیتی به همان میزان مطالبات شهروندان افزایش یافته که پاسخگویی به این دغدغه ها نیازمند برنامه ریزی های اساسی است.

قادرزاده تصریح کرد: مطالبات امروز جامعه به دلیل افزایش سطح آگاهی بیشتر شده که قابل قیاس با گذشته نیست.

وی تبدیل شهر سنندج  به الگوی متوازن توسعه استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: تحقق این موضوع در گرو تلاش و همراهی و همدلی همه مجموعه‌ها و برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری هدفمند برای تمام نقاط شهر است.

وی در ادامه پیوند مقوله های نخبگانی در شهر و دانشگاه را ضروری خواند و گفت: امیدواریم با همدلی و همراهی هرچه بیشتر دو مجموعه دانشگاه و شهرداری با بهره گیری از روش های مختلف علمی در راستای توسعه شهر اقدامات اساسی انجام شود.

رئیس دانشگاه کردستان افزود:  دانشگاه آمادگی دارد که در حوزه های مختلف مدیریت شهری و رفع چالش ها به کمک مجموعه مدیریت شهر بیاید و در این راستا از تمام توان علمی و تخصصی که داریم دریغ نخواهیم کرد.

وی از عملکرد شهرداری در قالب ستاد برفروبی تقدیر کرد و گفت: با وجود افزایش سطح توقع شهروندان ستاد برفروبی شهرداری در موج بارشی اخیر عملکرد بسیار موفق و قابل تقدیری داشت که امیدواریم این روند تاپایان فصل سرما ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: در برگزاری آزمون کنکور هم شهرداری سنندج کمک رسان جدی به دانشگاه داشت و به لحاظ جابجایی متقاضیان کوچکترین دغدغه ای نداشتیم.

رئیس دانشگاه کردستان  با تاکید براینکه کنکور امسال با بهترین کیفیت و کمترین مشکل با شرکت 21 هزار و 341 نفر داوطلب در استان برگزار شد، عنوان کرد: قطعا همکاری علمی و اجرایی شهرداری و دانشگاه نقش مهمی در تحقق اهداف دو مجموعه و خدمات رسانی شایسته به شهروندان دارد.

  • گروه خبری : فرهنگی وهنری
  • کد خبر : 52
کلمات کلیدی
شیرین مرادی
خبرنگار

شیرین مرادی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تنظیمات قالب