• 1402/03/03 - 09:08
  • - تعداد بازدید: 461
  • - تعداد بازدیدکننده: 458
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Zym
رئیس سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج خبرداد؛

آغاز عملیات سمپاشی درختان در سنندج

رئیس سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: عملیات سمپاشی بهاره درختان به منظور جلوگیری از طغیان شته ها با استفاده از سم حشره کش پالیزین که با پایه ارگانیک است آغاز شد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، علی اصغری در مورد جزئیات این خبر، اظهار کرد: عملیات سمپاشی بهاره درختان  سطح شهر با رعایت کامل اصول ایمنی و فنی در سنندج آغاز شد.

وی با بیان اینکه جلوگیری از طغیان شته، حذف آلاینده ها، کنترل آفات گیاهی و سلامت درختان از اهداف اصلی اجرای عملیات سمپاشی بهاره درختان است، گفت: بهبود شادابی و رشد درختان و محافظت از محیط زیست از دیگر تاثیرات مهم اجرای این طرح است.

به گفته رئیس سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج، عملیات سمپاشی بهاره هرساله در راستای حفظ و نگهداری درختان در مقابل هرگونه آفات در این ایام توسط سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج با همکاری شهرداری مناطق به وسیله دو دستگاه توربولاینر انجام می شود.

اصغری با بیان اینکه در سم پاشی درختان از سم حشره کش پالیزین بر پایه ارگانیگ استفاده خواهد شد، افزود: این سم زیانی از لحاظ زیست محیطی برای شهروندان ندارد.

وی با تاکید براینکه عملیات سمپاشی شب هنگام از ساعت 24 شب  الی 6 صبح انجام می شود، گفت: شهروندان در این ساعت از باز کردن پنجره های مشرف به معابر اصلی و پارک کردن خودرو در زیر درختان خودداری کنند.

گفتنی است؛ شته سیاه اقاقیا یکی از آفات مهم است که همواره در خرداد ماه به شدت شاخه و برگ های درختان اقاقیا را در سطح فضای سبز شهری آلوده کرده و در کنار آسیب به درختان موجب مزاحمت برای شهروندان می شود، لذا کنترل و پیشگیری از طغیان آن بصورت سالانه امری لازم و ضروری است.

روش های مختلفی برای کنترل حشرات مورد نظر وجود دارد که حفظ سلامت شهروندان و در عین حال کنترل آفت مورد نظر از اهم موضوعات مورد توجه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج است.

 این سازمان  هر ساله با استفاده از روش های کنترل مناسب و استفاده از سموم ایمن اقدام به مبارزه با این آفت می کند و در همین راستا یکی از سموم ایمن که بصورت فیزیکی و اختصاصی و با کمترین اثرات بر زیست بوم شهری و سلامت شهروندان جهت کنترل شته های مذکور پیشنهاد و مورد استفاده قرار گرفته سم صابونی پالیزین است.

سم مورد نظر پایه گیاهی دارد در سم پاشی بهاره علیه شته ها استفاده می شود و برای پاشش آن روی تاج درختان اقاقیا از سم پاش توربولاینر استفاده می شود که باعث کاهش چشم گیر مصرف سم شده و سطح گسترده تری را نسبت به دیگر روش های سم پاشی در بر می گیرد.

انتهای پیام/

  • گروه خبری : خدمات شهری
  • کد خبر : 204
کلمات کلیدی
شیرین مرادی
خبرنگار

شیرین مرادی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تنظیمات قالب