• 1403/04/19 - 08:30
  • - تعداد بازدید: 137
  • - تعداد بازدیدکننده: 95
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • /Zk2
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی:

سنندج نیازمند سیاست‌گذاری 20 ساله در حوزه مدیریت شهری است

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه شهر سنندج نیازمند سیاست‌گذاری 20 ساله و برنامه‌ریزی طولانی مدت که در آن تعریف علمی و عملی از توسعه شهر در آن وجود داشته باشد دارد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، سالار مرادی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار سنندج، از مشارکت پرشور مردم استان در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری تقدیر و اظهار کرد: امیدواریم نتیجه این انتخابات منشا خیر و برکت برای نظام و ملت باشد و دولت آینده بتواند بخشی از گره ها و مشکلات که در سطح ملی و استان‌ها وجود دارد حل شود.

وی هدف از برگزاری این نشست را گرامیداشت روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها عنوان کرد: هدف اصلی از این نشست توسعه تعامل با اعضای شوراهای اسلامی شهر در راستای خدمت هرچه بیشتر به مردم و پاسخگویی به مطالبات آنهاست.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعامل و اتحاد بین نمایندگان مردم در شوراهای شهر و مجلس می تواند بستر را برای پیگیری مطالبات مردم فراهم کند، خروجی این تعامل و اتحاد پیشبرد اهداف در حوزه‌های مختلف می‌شود.

مرادی تصریح کرد: در مجمع نمایندگان استان تعامل و هماهنگی بسیار خوبی وجود دارد و بدون اینکه خود را درگیر مسائل حاشیه ای کنیم مشغول انجام امور در بخش‌های مختلف هستیم.

وی افزود: برخی از مشکلات مانند نواحی منفصل شهری مثل نایسر که امروز وجود دارد میراثی است که از گذشته به ما رسیده است البته نایسرهای مختلفی در اطراف شهر سنندج در حال شکل‌گیری است که باید با برنامه‌ریزی جلوی آن گرفته شود.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز  ننله، حسن‌آباد و غیره در حال تبدیل شدن به نایسرهای جدید هستند، اذعان کرد: امروز در کنار توجه به انجام اقدامات توسعه‌ای در نایسر باید از ایجاد نایسرهای جدید جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: کسانی که در نایسر زندگی می کنند از سر فقر و مشکلات به این ناحیه منفصل شهری پناه برده‌اند، باید نایسر را به صورت ویژه ببینیم و اعتبار و زمان بیشتری برای رفع مشکلات آن بگذاریم مشغول پیگیری مسائل آموزشی، بهداشتی و زیرساختی نایسر هستیم.

مرادی با تاکید براینکه قانون ملاک عمل ما است در بحث نظارت بر شهرداری ها هرآنچه وظایف قانونی باشد انجام می‌دهیم، افزود: یک از نهادهای که می‌تواند در قالب طرح پیشنهاد قانون گذاری بدهد شورای عالی استان هاست می‌توانید از این کانال جلو بروید، بنده نیز به عنوان نماینده مردم در مجلس در این دوره تصمیم گرفته ام تا جایکه شرایط ایجاب کند در دسترس باشم باید از ظرفیت‌های بالای مجلس به نفع شهر و شهروندان استفاده کنید.

وی با تاکید براینکه اعضای شورا و شهرداری در مواردی که قانون نیازمند به اصلاح است می‌توانند با نمایندگان طرح تا در کمترین زمان ممکن در قالب طرح به مجلس پیشنهاد داده شود، عنوان کرد:  از ۱۱۹ سال پیش تاکنون در کشور قانون‌گذاری می‌شود و قوانینی را داریم که یا اجرا نشده و یا منسوخ و مسکوت مانده است.                                                                                                                                                                                                                                                                     نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 86 در مجلس به صورت آزمایشی شروع و در سال 97 تازه قطعی شد، اگرچه کش و قوس زیادی دارد، اما می‌توانیم با یک امضا دوباره آن را راه بیندازیم.

مرادی گفت: در بحث مسائل نظارتی خیلی‌ها به ما مراجعه می‌کنند و همین مراجعات و بازدیدهای میدانی موجب شده تا حدود بسیار زیادی با مشکلات، مطالبات و تنگناهایی که وجود دارد آشنایی کاملی داشته باشیم.

نبود درآمد پایدار از اصلی ترین چالش ها و مشکلات فراروی شهرداری هاست

وی نبود درآمد پایدار را از اصلی ترین چالش ها و مشکلات فراروی شهرداری ها در سطح استان عنوان کرد و افزود: خیلی از شهرداری ها در کلان شهرهای بزرگ صاحب صنایع و حتی ظرفیت های خدماتی مانند هتل و غیره هستند که درآمد پایداری را برای آنها ایجاد کرده است حرکت شورا و شهرداری های استان به ویژه شهرداری مرکز استان به این سمت و سو بسیار ضروری بوده و باید در این راستا برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که شهرداری های استان به سمت ایجاد درآمد پایدار با اجرای طرح های مختلف سرمایه گذاری حرکت کنند ما نیز تمام توان خود در جذب تسهیلات کم بهره از طریق صندوق توسعه ملی بکار خواهیم گرفت.

مرادی با بیان اینکه جذب تسهیلات برای شهرداری ها تنها زمانی ارزشمند است که این تسهیلات در مسیر اجرای پروژه های سرمایه گذاری که درآمد پایدار برای این نهاد ایجاد کند هزینه شود، گفت: ایجاد پارکینگ های

طبقاتی، پارک ها با رویکرد اقتصاد محوری، پروژه های تجاری و غیره از طریق دریافت این تسهیلات باید مورد توجه قرار گرفته و برنامه ریزی های مناسب در این خصوص انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شهر سنندج به لحاظ ظاهر، معابر، ترافیک و غیره قواره مرکز استان را ندارد، مدیریت یکپارچه شهری که برنامه و ریل گذاری طولانی مدت داشته باشد راه حل رفع مشکلات در این شهر است.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه شهر سنندج نیازمند سیاست گذاری 20 ساله و برنامه ریزی طولانی مدت دارد، عنوان کرد: سیاست گذاری 20 ساله که در آن تعریف علمی و عملی از توسعه شهر سنندج وجود داشته باشد مانع از ایجاد نواحی منفصل شهری و مشکلاتی مختلفی خواهد شد که امروز گریبان این شهر را گرفته است.

مرادی با بیان اینکه نبود ریل گذاری و برنامه طولانی مدت در حوزه مدیریت شهری موجب می شود نقاط منفصل شهری و ساخت و سازهای غیرمجاز هر روز گسترش بیشتری پیدا کند، اذعان کرد: در راستای منافع مردم حاضر با تعامل با بخش های مختلف هستیم انتظار داریم شورا و شهرداری ها از ظرفیت مجلس و نمایندگان مجلس در راستای تحقق اهداف در حوزه مدیریت شهری بهره بگیرند.

وی اضافه کرد: ترافیک شهر، کمبود فضاهای اداری و تجاری، ساخت و سازهای غیرمجاز، نبود پارکینک در مرکز شهر، وضعیت نیروهای شهرداری، ضعیف بودن بدنه کارشناسی شهرداری ها و غیره از مشکلات و نقاط ضعفی است که برای رفع آن آمادگی هر نوع کمکی به مجموعه شهرداری ها در سطح استان را داریم.

وی گفت: در مورد مطالبات شهرداری سنندج از دستگاه های اجرای به ویژه راه و شهرسازی آمادگی هر نوع همکاری هستیم.

وی افزود: ارتباط بیش از پیش مسئولان با مردم موجب دلگرمی آنها می شود حتی اگر مشکلات حل نشود همین که مسئولان را در کنار خود می بینند تا حدودی نگرانی ها را برطرف می کند باید بسترهای لازم برای دسترسی هرچه بیشتر مردم به مسئولان و شنیدن مطالبات و دغدغه های آنها فراهم شود.

مرادی در ادامه گفت: اگر شهر سنندج ظرفیت لازم را برای تبدیل شدن به کلانشهر  داشته باشد کمک می‌کنیم تا این مسئله تحقق یابد و از بودجه ملی استفاده کند.

انتهای پیام/

 

  • گروه خبری : فرهنگی وهنری,خدمات شهری,عمرانی,رسانه و ارتباطات,مالی و اقتصادی
  • کد خبر : 932
کلمات کلیدی
شیرین مرادی
خبرنگار

شیرین مرادی

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تنظیمات قالب