• 1401/11/04 - 12:43
  • - تعداد بازدید: 431
  • - تعداد بازدیدکننده: 424
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZV
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج :

ضرورت پیچیدن نسخه علمی در زمینه رفع مشکل ترافیکی در سنندج

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: پیچیدن نسخه علمی در زمینه رفع مشکل ترافیک و آلودگی‌های زیست محیطی در مرکز استان ضروری است.

به گزارش ارتباطات و امور بین‌ الملل شهرداری سنندج، فرهاد میمنت‌ آبادی در دیدار شهردار و اعضای شورای شهر سنندج با رئیس دانشگاه کردستان، اظهار کرد: جامعه امروز مشکلات متعددی دارد که رفع این مشکلات نیازمند، برنامه‌ ریزی‌ های اساسی است.

وی خاطرنشان کرد: در دنیای امروز اگر دانشگاه‌ ها به عنوان کارخانه آدم‌ سازی در کمک مدیریت شهری قرار نگیرد و با ارائه طرح‌ های علمی و قابل عملیاتی شدن زمینه رفع این مشکلات را فراهم نسازند، جامعه هزینه‌ ها زیادی را متحمل خواهد شد.

وی تصریح کرد: شهر سنندج تا کنون نتوانسته از خروجی علم و دانش بهره کافی ببرد و خیلی از برنامه‌ ها به صورت سنتی اجرا می‌ شود که این موضوع موجب پرت ظرفیت‌ ها و امکانات می‌ شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج افزود: معتقدیم دانشگاه با انجام پژوهش‌ های کاربردی و قابل عملیاتی شدن، می‌ تواند در زمینه رفع معضلات و مشکلات مختلفی که امروز جامعه را درگیر خود ساخته مددرسان مدیریت شهری باشد.

میمنت‌ آبادی با اشاره به اینکه ترافیک شهر سنندج از مشکلات ریشه‌ دار در این شهر است، خاطرنشان کرد: طی سال‌ های گذشته طرح‌ های مختلفی برای رفع این مشکل ارائه شده اما هیچکدام از این برنامه‌ ها تاثیر کافی در تحقق اهداف مدیریت ترافیک مرکز استان نداشته است.

وی تصریح کرد: پژوهشگران باید با استفاده از تجربیات شهرهای موفق در راستای ساماندهی ترافیک به کمک مدیریت شهری بیایند و طرح‌ های قابل اجرا که کمترین هزینه را داشته باشد ارائه کنند.

وی آلودگی‌ های زیست محیطی را از دیگر مشکلات موجود در شهر سنندج عنوان کرد و گفت: درصد آلایندگی‌ های زیست محیطی در برخی واحدهای صنعتی مانند پتروشیمی و نیروگاه برق قلیان امروز به نحوی ارزیابی می‌ شود که زیر نرم پرداخت عوارض آلایندگی باشد، در این خصوص نیاز به ورود دانشگاه کردستان هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج اضافه کرد: تعیین میزان آلایندگی زیست محیطی پتروشیمی و نیروگاه برق قلیان زیرنرم موجب پایمال شدن حقوق شهر شده است.

میمنت‌ آبادی خواستار پیچیدن نسخه علمی در زمینه رفع مشکل ترافیک و آلودگی‌ های زیست محیطی در مرکز استان به همت دانشگاه کردستان شد و گفت: شاخص‌ هایی که در زمینه آلودگی محیط زیستی اعلام می‌ شود با واقعیت فاصله دارد، انتظار داریم دانشگاه به عنوان بازوی توانمند علمی در این خصوص ورود پیدا کند.

وی افزود: دانشگاه کردستان باید نقش خود را در جریان زندگی مردم استان در ابعاد مختلف ایفا کند و مردم بتواند از برکات این ظرفیت علمی به نحو احسن و شایسته بهره‌ مند شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج در ادامه به عدم کیفیت نان در شهر سنندج هم گریزی زد و افزود: نامطلوب بودن کیفیت نان یکی از مشکلات شهروندان سنندجی است، نانی که در دسترس مردم قرار دارد از کیفیتی که باید برخوردار نیست به نظر می‌رسد که دانشگاه باید در این خصوص نقش علمی خود را ایفا و در قالب یافته‌ های پژوهشی مسئولان را حساس سازد.

  • گروه خبری : فرهنگی وهنری,حمل و نقل و ترافیک
  • کد خبر : 53
کلمات کلیدی
شیرین مرادی
خبرنگار

شیرین مرادی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تنظیمات قالب