• 1403/02/26 - 12:10
  • - تعداد بازدید: 101
  • - تعداد بازدیدکننده: 95
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /Zu1
شهردار سنندج:

مدیریت شهری به دنبال ایجاد و توسعه فضاهای فرهنگی و هنری است/تبدیل پارک شهدای سنندج به گذر فرهنگی ورزشی/ افزایش سرانه مساحت کاربری فرهنگی هنری شهر سنندج

شهرداری سنندج گفت: مدیریت شهری به دنبال ایجاد و توسعه فضاهای فرهنگی و هنری است و مجتمع شهدا هم در این راستا احداث شده است.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، سیدانور رشیدی در مراسم بهره‌برداری از پروژه مجتمع فرهنگی شهدای شهرداری سنندج اظهار کرد: معرفی کردستان به عنوان استان فرهنگ و هنر از سوی مقام معظم رهبری در سفر تاریخی سال ۸۸ به این استان یکی از افتخارات مردم این دیار است که موجب معرفی بهتر ظرفیت‌های فرهنگی و هنری این استان در سطح ملی و جهانی شد.

وی تصریح کرد: 14 سال از سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان می‌گذرد اما هنوز شمیم و عطر این سفر در استان به مشام می رسد و شاهد برکات بی‌شمار این سفر پرخبر و برکت در طول بیش از یک دهه بعد از آن هستیم.

شهردار سنندج اضافه کرد: وجود هنرمندان در رشته‌های مختلف در طول تاریخ در این استان از گذشته تا به امروز موجب شده که سنندج مدال شهر خلاق موسیقی جهان را کسب کند.

وی با اشاره به اینکه تاریخ کردستان در عرصه فرهنگ، هنر و ادبیات بزرگان زیادی دارد، گفت: کسب عناوین، پایتخت کتاب ایران و شهر خلاق موسیقی یونسکو ادای دین به سرزمین فرهنگ و هنر کردستان بود.

وی در ادامه در ارتباط با پروژه مجتمع فرهنگی و هنری شهدای شهرداری سنندج، اظهار کرد: نظر به جایگاه فرهنگی شهر سنندج (از جمله شناخته شدن به عنوان شهر خلاق موسیقی) نیاز به وجود تالار و ساختمانی در تراز این جایگاه فرهنگی در راستای برگزاری رخدادها و مناسبت‌های فرهنگی در شهر به شکل ویژه ضروری بود.

به گفته وی، افزایش سرانه مساحت کاربری فرهنگی هنری شهر سنندج از دیگر اهداف احداث ساختمان فرهنگی پارک شهدا واقع در بافت تاریخی شهر است که با تلاش و اهتمام ویژه شهرداری سنندج صورت گرفت.

شهردار سنندج اذعان کرد: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری با محور موسیقی از نکات حائز اهمیت و اولویت‌هایی است که در مدیریت شهری به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم این مجتمع فرهنگی بستری برای حضور هرچه بیشتر هنرمندان و برگزاری رویدادهای بزرگ هنری و فرهنگی باشد.

رشیدی در ادامه خاطرنشان کرد: کل عرصه پارک 11 هزار متر است، تمام توان و تلاش مدیریت شهری برنامه‌ریزی برای تبدیل کل این فضا به بستری برای بهره‌مندی شهروندان در حوزه‌های مختلف، فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی است.

وی با اشاره به اینکه تملک این اراضی از سال 87 و 88 استارت خورد که در طول 15 سال و تا قبل از آغاز به فعالیت دور ششم شورا و شهرداری تنها 6 هزار و 800 متر از این اراضی تملک شده بود، گفت: با تلاش و اشرافیتی که بر این پلاک داشتیم توانستیم در طول سه سال گذشته 3 هزار و 250 متر دیگر آن را تملک کنیم.

وی عنوان کرد: یک هزار و 200 متر این پارک هنوز تملک نشده که در بودجه 1403 به آن توجه کرده‌ایم و امیدواریم هرچه زودتر شاهد تملک کامل این پارک و احیای آن باشیم.

شهردار سنندج از احداث گذر ورزش، برنامه‌ریزی برای احداث گود زورخانه،ایجاد فضای مفرح و پارک برای این محدوده و کارکرد فرهنگی در این نقطه از بافت تاریخی و مرکز شهر سنندج خبر داد و گفت: از تمام توان و ظرفیت‌ها برای خدمت به شهر و شهروندان بهره گرفته ایم و امیدواریم شاهد رشد و توسعه همه جانبه در سنندج و پاسخگوی به مطالبات شهروندان در حد توان و ظرفیت‌های موجود باشیم.

انتهای پیام/

  • گروه خبری : فرهنگی وهنری
  • کد خبر : 884
کلمات کلیدی
شیرین مرادی
خبرنگار

شیرین مرادی

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تنظیمات قالب