• 1403/04/19 - 08:27
  • - تعداد بازدید: 116
  • - تعداد بازدیدکننده: 86
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Zj2
رییس شورای اسلامی شهر سنندج:

نواحی منفصل شهری پاشنه آشیل مدیریت شهری در سنندج است

رییس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: نواحی منفصل شهری پاشنه آشیل مدیریت شهری در سنندج است کار مطالعات ورودی نایسر در این دوره از فعالیت شورا و شهرداری انجام شده است امیدواریم با اختصاص اعتبارات ویژه زمینه رفع مشکلات این نواحی فراهم شود.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، عزت رضایی در نشست اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار سنندج با نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این جلسه هم اندیشی و هم‌افزایی در راستای رفع و رجوع مشکلات شهر و شهروندان برگزار شد و امیدواریم منشا خیر برای شهر و شهروندان باشد.

وی به برخی کم مهری‌ها که علیه شورا و شهرداری شهر سنندج در فضاهای مجازی صورت می‌گیرد انتقاد کرد و گفت: انتقاد سازنده براساس واقعیت‌ها بسترساز رشد و پیشرفت است، اگر ما دلسوز مردم هستیم باید اخلاق را رعایت کنیم و اجازه ندهیم بخاطر قدم، قلم و یا رفتار ما مردم دچار آسیب شوند.

رییس شورای اسلامی شهر سنندج خطاب به نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره، اضافه کرد: شما هم به لحاظ قانونی و هم از نظر اداری دستتان باز است، امیدواریم بتوانید از ظرفیت‌هایی که دارید در مسیر رفع مشکلات شهر و شهروندان گام بردارید و در این راستا کمک حال مدیریت شهری باشید.

ضرورت توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

رضائی تصریح کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده و کمبود ماشین آلات لازم یکی از مشکلاتی اصلی شهر و شهرداری سنندج است، اگر مشکل ماشین آلات رفع شود می توانیم شاهد اجرای مگا پروژه‌ها عمرانی مختلف و تاثیرگذار در سطح شهر باشیم.

وی اضافه کرد: با توجه به مرزی بودند استان امکان ورود ماشین آلات از طریق مرز باشماق برای ما وجود دارد، باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

وی با بیان اینکه در حوزه خرید تجهیزات و ماشین آلات برای سازمان آتش‌نشانی در یکی دو سال آخیر اقدامات خوبی توسط شهردار انجام شده که قدردان این اقدامات هستیم، گفت: این اقدامات توسعه تجهیزات کافی نبوده و جوابگوی شهر نیست، نیازمند اقدامات اساسی در این حوزه هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر سنندج از نواحی منفصل شهری به عنوان پاشنه آشیل مدیریت شهری و از مشکلات کلان در شهر سنندج نام برد و خاطرنشان کرد: کار مطالعات ورودی نایسر در این دوره از فعالیت شورا و شهرداری انجام شده است، اجرای این طرح در کنار پروژه کمربندی بخش زیادی از مشکلات این ناحیه را حل خواهد کرد برای رفع مشکلات نواحی منفصل شهری نیازمند اعتبارات ویژه هستیم.

وی گفت: دیگر نواحی منفصل شهری مانند ننله، حسن‌آباد و گریزه نیز درگیر مشکلاتی همچون آسفالت نبودن معابر، نابسامانی آب‌های سطحی و کارهای بنیادی اولیه هستند حل این مشکلات نیازمند اعتبارات ویژه و جهشی است.

رضائی خواستار اختصاص سهمیه قیر رایگان به شهرداری سنندج شد و گفت: در حوزه بهداشت محیطی در شهر سنندج مشکلات زیست محیطی داریم که انتظار داریم به عنوان نماینده مردم در مجلس به این حوزه ورود پیدا کنند، پتروشیمی سنندج موجب آلودگی زیست محیطی برای مردم شده این واحد صنعتی هیچ نفعی برای مردم این شهر ندارد و ارزش افزوده فروش آن نیز نصیب استان‌های دیگر می‌شود.

انتهای پیام

 

  • گروه خبری : فرهنگی وهنری,خدمات شهری,حمل و نقل و ترافیک,مالی و اقتصادی
  • کد خبر : 931
کلمات کلیدی
شیرین مرادی
خبرنگار

شیرین مرادی

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تنظیمات قالب