• 1401/12/27 - 08:37
  • - تعداد بازدید: 994
  • - تعداد بازدیدکننده: 986
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
  • /Zbk
شهردار سنندج:

20 پروژه سرمایه گذاری در سنندج تعریف شده است/ نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری در سنندج

شهردار سنندج گفت: بیش از 20 پروژه سرمایه گذاری در سنندج تعریف شده است که سال 1402 تعدادی از این پروژه ها وارد فاز اجرا خواهد شد.

 به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، سیدانور رشیدی در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر سنندج، اظهار کرد: توسعه زیرساخت های فرهنگی علاوه بر تقویت فعالیت‌های فرهنگی و هنری نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت جامعه به ویژه قشر جوان دارد.

وی با بیان اینکه توسعه این ظرفیت ها در سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان امری ضروری است و قطعا به اقتصاد هنر کمک خواهد کرد، گفت: مجتمع فرهنگی و هنری در پارک شهدای سنندج به صورت چند منظور در کیفی‌ترین سطح احداث شده است.

وی افزود: امیدواریم ایجاد این مجتمع فرهنگی با حضور افراد صاحب نظر، هنرمندان توانمند و خوش ذوق به مرکز مهم تاثیرگذار استان در حوزه فرهنگ و هنر تبدیل شود.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: احداث کمپ ماده 16 به عنوان نیاز اساسی و بر زمین مانده در شهر سنندج بعد از 11 سال با همراهی شورا جامه عمل پوشانده شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 200 معتاد در این کمپ ساماندهی شده و فرایند درمان خود را طی می کنند.

وی در ادامه به تلاش های صورت گرفته در قالب ستاد برفروبی و رضایتمندی مردم از عملکرد شهرداری در این خصوص گریزی زد و گفت: با برنامه ریزی مناسب، تامین امکانات و همدلی و همراهی تیم مدیریت شهری و شورا امسال عملکرد بسیار خوبی در ستاد برفروبی داشتیم که رضایتمندی بالای 90 درصدی شهروندان را به دنبال داشته است.

وی بروزرسانی حقوق پرسنل به عنوان یکی از برنامه های جدی در مجموعه شهرداری سنندج طی سالجاری دنبال شد، گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته حقوق و مزایای تمام پرسنل از شرکتی، قراردادی و رسمی تا 25 اسفند پرداخت شده و دستمزد 2 ماهه پایانی راننده‌های استیجاری نیز تا پایان سال واریز خواهد شد.

وی اضافه کرد: سال گذشته شهرداری با حجم بالای مطالبات پیمانکاران مواجه بود با برنامه ریزی صورت گرفته توانستیم با اتکا به درآمد حاصله بدون فروش املاک منقول و غیرمنقول بخش قابل توجهی از این مطالبات را پرداخت کنیم.

 آغازعملیات پروژه اسلام آباد بعد از 14 سال وقفه

وی با بیان اینکه از کلید خوردن دوباره پروژه اسلام آباد بعد از 14 سال وقفه خبر داد و گفت: توجه به نواحی حاشیه شهر و تلاش در راستای توزیع عادلانه خدمات شهری از دیگر نکات مهمی بود که در این دوره مورد توجه قرار گرفته است.

وی اذعان کرد: برنامه های انجام شده طی سالجاری مقدمات گام های بزرگ است و در بازه زمانی 2 سال آینده در حوزه پروژه‌های سرمایه‌گذاری و طراحی پارک‌های شهری اتفاقات مبارکی رقم می‌خورد.

شهردار سنندج از تلاش برای رفع مشکل مسکن پرسنل شهرداری سنندج خبر داد و اظهار کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته همه همکاران شهرداری در قالب تعاونی باید صاحب مسکن شوند.

جذب 2 هزار تن قیر رایگان

وی از راه‌اندازی نهضت آسفالت در سطح شهر از اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و گفت: 2 هزار تن قیر رایگان جذب شده که تا این لحظه 700 تن آن در کارخانه آسفالت شهرداری تخلیه شده است.

شهردار سنندج اضافه کرد: عملیات روکش و آسفالت خیابان‌ها و معابر اصلی سطح شهر از اردیبهشت ماه سال آینده به صورت ویژه و جهادی آغاز می‌شود.

رشیدی به برخی اقدامات شهرداری سنندج در قالب ستاد تسهیلات سفر هم گریزی زد و گفت: نصب50 المان نوروزی و سفره هفت سین، کاشت بیش از 35 هزار جعبه گل و گلدان و ...انجام شده است.

نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری در سنندج

وی اضافه کرد: طی سالجاری اقدام به خرید 20 دستگاه اتوبوس در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کردیم که 6 دستگاه آن وارد شده و مابقی نیز به زودی به ناوگان حمل و نقل اضافه خواهد شد.

رشیدی از احداث ۱۴۳ هکتار پارک برای بهره‌مندی شهروندان در سنندج از فضای سبز مناسب خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری، تولید ثروت و ایجاد درآمد پایدار در احداث فضای سبز و پارک‌ها در مدیریت شهری سنندج دنبال می‌شود.

وی افزود: توجه به توسعه فضای سبز در نواحی منفصل شهری با نگاه تحقق عدالت‌محور کردن خدمات در مدیریت شهری مورد توجه قرار گرفته است.‏

شهردار سنندج در پایان با بیان اینکه 20 پروژه سرمایه گذاری در سنندج تعریف شده است که سال 1402 عملیاتی می شود، اضافه کرد: سال آینده سالی پر از خیر و برکت برای شهر و شهرداری خواهد بود چون خیلی از پروژه های عمرانی که کار مطالعاتی آن به پایان رسیده وارد فاز اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

 

  • گروه خبری : مالی و اقتصادی
  • کد خبر : 125
کلمات کلیدی
شیرین مرادی
خبرنگار

شیرین مرادی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تنظیمات قالب