• 1403/03/20 - 12:21
  • - تعداد بازدید: 225
  • - تعداد بازدیدکننده: 217
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZP1
با حضور جمعی از مسئولان استانی

پروژه تقاطع غیرهمسطح تکیه و چمن سنندج کلنگ‌زنی شد

با حضور استاندار کردستان و جمعی از مسوولان استانی پروژه تقاطع غیرهمسطح تکیه و چمن سنندج کلنگ‌زنی شد.

به گزارش ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، امروز با حضور استاندار کردستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی پروژه تقاطع غیرهمسطح تکیه و چمن «اتصال تکیه و چمن به کمربندی آبیدر» سنندج در راستای حل معضل ترافیک در این تقاطع کلنگ‌زنی شد.

سیدانور رشیدی شهردار سنندج در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه اظهار کرد: رفع مشکلات ترافیکی به عنوان یک مطالبه جدی از سوی مدیریت شهری در سنندج دنبال می‌شود و در این راستا برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تعریف شده است.

وی ادامه داد: برای خدمت به شهروندان و رفع مشکلات ترافیکی شهر سنندج از تمام توان و ظرفیت‌ بهره‌ می‌گیریم، در همین راستا در کنار انجام کارهای کوتاه‌مدت، کار مطالعاتی چند طرح کلان شهری با هدف رفع این مشکل انجام شئه و چند پروژه نیز در حال اجراست.

شهردار سنندج اضافه کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح تکیه و چمن در سنندج نیز در همین راستا تعریف شده که امیدواریم در بازه زمانی معین به بهره‌برداری برسانیم.

رشیدی عنوان کرد: مسیر تکیه و چمن به سمت پارک کودک به صورت زیرگذر به طول 320 متر(زیرگذر به طول 90 متر به عرض 8 متر)، مسیر میدان حجاب به سمت پارک کودک به طول 380 متر به عرض 26 متر، رمپ تکیه و چمن به آبیدر به طول 120 متر به عرض 8 متر، رمپ پارک کودک به تکیه و چمن به طول 100 متر به عرض 8 متر و احداث میدان بیضوی شکل به مساحت یک‌هزار و 500 مترمربع اجرا می‌شود.

وی افزود: حل معضل ترافیک در محل تقاطع در ساعت پیک ترافیک، تسهیل ترافیک مسیر اصلی تکیه و چمن به پارک کودک، حذف قوس قائم در محل تقاطع، افزایش ظرفیت ترافیکی مسیرهای عبوری، ایمنی در تردد و همچنین کاهش تصادفات از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

شهردار سنندج گفت: این پروژه با این دیدگاه که زیرساخت‌هایی که در مسیر آبیدر که مردم علقه عاطفی و تاریخی نسبت به این کوه دارند بتوانیم از ظرفیت‌های ترددی استفاده کنیم بر همین اساس پروژه تقاطع غیرهم سطح تکیه و چمن تعریف شد.

وی با تاکید براینکه این نخستین پروژه شهری است که به صورت پیش ساخته اجرا می‌شود که در این راستا از شرکت پیمانکار تقدیر می‌کنیم، گفت: 50 درصد پروژه شامل دال و دیوارها آماده شده است و اعتبار آن به صورت استانی تامین می‌شود.

وی افزود: اعتبار این پروژه 20 میلیارد تومان است که تاکنون 12 میلیارد تومان آن تخصیص یافته و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در بازه زمانی 6 ماهه به صورت کامل اجرا می‌شود.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: طول زیرگذر احداثی 73.5 متر، حجم عملیات خاکبرداری آن 11 هزار مترمکعب، حجم عملیات خاکریزی 2 هزار و 500 مترمکعب و حجم مصالح زیراساس یک‌هزار و 500 مترمکعب است.

انتهای پیام/

  • گروه خبری : عمرانی,حمل و نقل و ترافیک
  • کد خبر : 902
کلمات کلیدی
شیرین مرادی
خبرنگار

شیرین مرادی

تصاویر

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تنظیمات قالب